Jako konsorcjum powstałe z dwóch podmiotów funkcjonujemy na rynku akwakultury od 2002 roku. Nasze farmy oparte są o systemy RAS. Obecnie dysponujemy potencjałem produkcyjnym na poziomie 600 ton ryby konsumpcyjnej suma afrykańskiego rocznie oraz 200 ton materiału obsadowego rocznie, co daje nam pozycję lidera na rynku polskim, jak i europejskim. Posiadamy własne stada tarłowe, a w naszych wylęgarniach produkujemy 4.000.000 wylęgu rocznie, co pozwala uzyskać 200 ton materiału obsadowego. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu rybę konsumpcyjną uzyskujemy po 5 – 6 miesiącach od wylęgu, co pozwala optymalnie zaplanować cykl hodowlany.

OFERUJEMY PROJEKTOWANIE HODOWLI RYB – ZAMKNIĘTYCH SYSTEMÓW RECYRKULACJI WODY STOSOWANYCH W CHOWIE I HODOWLI RYB:

Gustaw Securitas Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem oraz opracowywaniem technologii chowu i hodowli ryb, a także kompleksową budową i wyposażeniem nowo powstających hodowli.
Oferujemy również doradztwo oraz możliwość fachowego prowadzenia hodowli które budujemy.
Recyrkulujemy również już istniejące hodowle ryb.
Oferujemy także gotowe systemy wylęgarniczo-podchowowe w obiegach zamkniętych dla gatunków zimno i ciepłolubnych.

Zamknięte systemy recyrkulacji wody stosowane w chowie i hodowli ryb są w naszym kraju stosunkowo nowym zagadnieniem, zyskującym coraz to większą rzeszę zwolenników wśród hodowców ryb i nie tylko. Najistotniejszym problemem tego zagadnienia był do niedawna fakt braku rodzimej technologii dostosowanej do potrzeb naszego rynku akwakultury, a oferowane technologie zagraniczne są w większości drogie i energochłonne. Uwzględniając fakt, iż hodowla ryb w zamkniętych systemach recyrkulacji wody jest jedyną alternatywą dla tradycyjnych metod hodowli, firma Gustaw Securitas Sp. z o.o. (należąca do Gustaw Group i sprzedająca produkty Gustaw Fish), w oparciu o własne wieloletnie doświadczenia oraz przy współpracy wielu fachowców w tej dziedzinie opracowała własną technologię chowu i hodowli ryb w zamkniętych systemach recyrkulacji wody, która wychodzi na przeciw i spełnia oczekiwania, a także możliwości polskich hodowców ryb.

Dzięki wdrażaniu nowych innowacyjnych metod hodowli, przy jednoczesnej dużej dbałości o środowisko naturalne, technologia ta zyskuje coraz większe uznanie na rodzimym rynku akwakultury, o czym świadczą zrealizowane już inwestycje.

Niewątpliwą zaletą oferowanej przez nas technologii jest fakt całkowitego odizolowania od warunków zewnętrznych, co ogranicza do minimum ryzyko wystąpienia chorób, które w obecnych czasach stanowią poważny problem w polskich hodowlach ryb.

Dysponujemy technologia mobilną oraz stacjonarną dla następujących gatunków ryb:

 • – węgorz
 • – ryby łososiowate
 • – jesiotr
 • – sum europejski
 • – sum afrykański
 • – tilapia
 • – ryby ornamentalne

 

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  captcha

  Gustaw FishGustaw AgroGustaw ProperitiesGustaw Energy